Styropian

Styropian

Skład styropianu

Styropian to aż w 98% powietrze – najlepszy izolator, neutralny, bezinwazyjny i niewyczerpalny surowiec dostępny na naszej planecie. Nieenergochłonny proces produkcji oraz niska waga styropianu sprawia, że w całym cyklu życia styropian pomaga zaoszczędzić miliony ton emisji CO2.

Cechy styropianu

Styropian charakteryzuje się dużą wytrzymałością na ściskanie i absorpcją wstrząsów. Płyty styropianowe są odporne na warunki atmosferyczne i wilgoć. Nie chłoną wody, a pod jej wpływem, nie zmieniają swoich właściwości termoizolacyjnych, dzięki czemu jego stosowanie nie wiąże się z koniecznością przerywania prac oraz osłaniania ocieplenia przed deszczem.

Ekonomia

Nieskomplikowany skład, nieenergochłonny proces produkcji oraz mnogość zakładów produkcyjnych w całym kraju, wpływa na korzystniejszą od innych dostępnych na rynku termoizolacji relację ceny styropianu do izolacyjności. Wpływa to nie tylko na skuteczność ociepleń z zastosowaniem płyt styropianowych, ale również czas zwrotu tej inwestycji.

Przyjazność i bezpieczeństwo stosowania

Z uwagi na niską wagę i łatwość obróbki, prace ze styropianem nie wymagają specjalistycznego sprzętu. Styropian nie jest szkodliwy dla zdrowia, nie pyli i nie wydziela szkodliwych substancji, przez co nie wymaga stosowania odzieży ochronnej, okularów czy maski chroniącej układ oddechowy. Także dzięki temu wykonawcy wolą pracować ze styropianem bardziej niż z innymi termoizolacjami, a koszt wykonania ocieplenia z tym materiałem jest niższy.

Środowisko

Styropian w 100% nadaje się do recyklingu, a jego skład i budowa pozwala poddać go recyklingowi nawet wielokrotnie. Uzyskany z recyklingu surowiec może być użyty do produkcji nowych wyrobów, bez uszczerbku dla ich końcowej jakości i skuteczności.