Sonarol dołącza do Polskiego Stowarzyszenia Producentów Styropianu

Sonarol dołącza do Polskiego Stowarzyszenia Producentów Styropianu

30 czerwca 2017

Grono zrzeszone w Polskim Stowarzyszeniu Producentów Styropianu (PSPS) powiększyło się w czerwcu br. o kolejną firmę – Sonarol Sp. j. Najda. Reprezentująca branżę wytwórców styropianu dla budownictwa organizacja liczy obecnie 29 członków.

Więcej >>>
Nowe władze Polskiego Stowarzyszenia Producentów Styropianu

Nowe władze Polskiego Stowarzyszenia Producentów Styropianu

22 czerwca 2017

Polskie Stowarzyszenie Producentów Styropianu (PSPS) wybrało władze na nową kadencję. Pracami organizacji kierował będzie nadal Kamil Kiejna, pełniący funkcję prezesa Zarządu PSPS od pięciu lat. Zarząd tworzą ponadto Marcin Jaroszyński (Genderka), Jerzy Płonka (Austrotherm), Jerzy Rutka (Neotherm) i Jacek Szycko (Styropian Plus). Skład obecnego Zarządu oznacza kontynuację dotychczasowych działań Stowarzyszenia na rzecz jakości ociepleń w Polsce oraz wysokich standardów na krajowym rynku budowlanym.

Więcej >>>
Startuje kampania Polskiego Stowarzyszenia Producentów Styropianu  „STYROPIAN.men – Gwiazdy Termoizolacji”

Startuje kampania Polskiego Stowarzyszenia Producentów Styropianu „STYROPIAN.men – Gwiazdy Termoizolacji”

01 czerwca 2017

Na początku czerwca rozpoczęła się nowa kampania informacyjna Polskiego Stowarzyszenia Producentów Styropianu (PSPS): „STYROPIAN.men – Gwiazdy Termoizolacji”. Celem szeroko zakrojonych działań komunikacyjnych jest promocja najpopularniejszego w Polsce materiału do ocieplania budynków – styropianu.

Więcej >>>
PSPS za wprowadzeniem parametryzacji wyrobów budowlanych

PSPS za wprowadzeniem parametryzacji wyrobów budowlanych

24 kwietnia 2017

Polskie Stowarzyszenie Producentów Styropianu (PSPS) włączyło się w zainicjowaną przez Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa środowiskową debatę na temat parametryzacji wyrobów budowlanych. W ocenie PSPS wprowadzenie do przepisów techniczno-budowlanych wymagań dotyczących właściwości użytkowych wyrobów budowlanych w szerszym niż obecnie zakresie może być jedną z metod poprawy jakości wyrobów dostępnych na rynku oraz ułatwiać konsumentom wybór odpowiednich produktów.

Więcej >>>
News

Styropian – izolacja odporna na wilgoć

29 marca 2017

Poziom wód gruntowych to problem, który co roku o tej porze stanowi zagrożenie dla wielu budynków. Skuteczną ochroną fundamentów przed wodą są płyty styropianowe. Dzięki wysokiej odporności na wodę, styropian nie tylko nie gnije w środowisku wilgotnym, ale też zachowuje swoje parametry wytrzymałościowe. Materiał jest również odporny na szkodliwą dla zdrowia pleśń, grzyby czy bakterie. […]

Więcej >>>