Aktualności

Jak dobrać styropian do ocieplenia budynku – akcja edukacyjna PSPS na targach BUDMA 2016

Podczas targów BUDMA 2016 Polskie Stowarzyszenie Producentów Styropianu (PSPS) prowadzić będzie akcję edukacyjną w ramach Programu „Gwarantowany Styropian”. Na stoisku Stowarzyszenia (nr 44 w Pawilonie 4) konsumenci uzyskają informacje na temat prawidłowego doboru i zastosowania styropianu oraz samodzielnej wstępnej weryfikacji jego jakości przed zakupem.

– Jako patron merytoryczny targów BUDMA 2016 czujemy się zobligowani do przekazania odwiedzającym tę branżową imprezę rzetelnej wiedzy o tym, jak ocieplać budynki, by skutecznie obniżyć wydatki na ich ogrzewanie. – mówi prezes PSPS Kamil Kiejna. – Dla celów Programu „Gwarantowany Styropian” opracowaliśmy wytyczne dotyczące właściwego doboru styropianu do poszczególnych aplikacji oraz metodę wstępnej oceny jego jakości. Mottem Programu jest hasło „Jakość musi ważyć!”, ponieważ waga styropianu w dużym stopniu determinuje jego cechy izolacyjne i wytrzymałościowe. To bardzo istotna informacja dla konsumentów.

Goście stoiska PSPS otrzymają materiały informacyjne zawierające m.in. wskazania prawidłowych parametrów styropianu oraz, opracowane wspólnie z Instytutem Techniki Budowlanej, minimalne wagi różnych odmian białego i szarego styropianu. – Stosując się do tych zaleceń i ważąc paczkę styropianu, można jeszcze przed zakupem wstępnie sprawdzić, czy jakość wyrobu jest zgodna z tym, co podaje jego etykieta. Zainteresowani zobaczą, jak łatwo jest to zrobić – zaprasza szef branżowej organizacji.

Polskie Stowarzyszenie Producentów Styropianu podczas Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury BUDMA 2016 wystawiać się będzie w Pawilonie 4, stoisko numer 44.