Aktualności

Styropian przyciągał gości targów Budma 2016

Dlaczego do ocieplenia warto wybrać styropian? Jaki styropian zastosować na fasady, a jaki na dach czy podłogę? Jak ocieplać, by skutecznie obniżyć wydatki na ogrzewanie? Jak sprawdzić jakość styropianu? Podczas targów Budma 2016 Polskie Stowarzyszenie Producentów Styropianu (PSPS) przeprowadziło akcję edukacyjną dla konsumentów. Punkt informacyjny Stowarzyszenia przyciągał odwiedzających jak magnes. Wszyscy zainteresowani mogli, samodzielnie ważąc paczkę styropianu, wstępnie sprawdzić zadeklarowaną jakość tego wyrobu oraz dowiedzieć się jak prawidłowo i efektywnie ocieplić budynek.

Edukacja rynku to zasadniczy element Programu „Gwarantowany Styropian”, inicjatywy realizowanej przez PSPS na rzecz jakości wyrobów dostępnych na polskim rynku. Mottem Programu jest hasło „Jakość musi ważyć!”, ponieważ waga styropianu w istotny sposób wpływa na jego cechy izolacyjne i wytrzymałościowe.

– Cieszymy się, że nasze działania znalazły na targach Budma 2016 tak wdzięczne audytorium. Zainteresowanie styropianem wśród gości naszego stoiska wystawienniczego było ogromne, a zadawane przez nich pytania świadczyły, że konsumentom zależy na rzetelnej wiedzy i dobrych produktach. Z satysfakcją obserwujemy coraz bardziej świadome podejście klientów do inwestycji w ocieplenie budynku. To dowód, że nasze starania podejmowane w trosce o jakość, trwałość i bezpieczeństwo ociepleń w Polsce przynoszą rezultaty – powiedział prezes PSPS Kamil Kiejna.

PSPS udostępniło odwiedzającym materiały informacyjne zawierające m.in. wskazania zalecanych parametrów styropianu do poszczególnych zastosowań, jak też, opracowane we współpracy z Instytutem Techniki Budowlanej, minimalne wagi różnych odmian szarego i białego styropianu. – Przestrzegając naszych zaleceń, łatwo jest dobrać odpowiedni styropian, który zapewni stałe oszczędności w kosztach ogrzewania – podkreślali eksperci Stowarzyszenia w licznych rozmowach z osobami zwracającymi się o poradę.

25. Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury BUDMA 2016 odbyły się 2-5 lutego 2016 r. w Poznaniu. Polskie Stowarzyszenie Producentów Styropianu sprawowało nad imprezą patronat branżowy.