Aktualności

PSPS partnerem „Dobrej Energii”

Polskie Stowarzyszenie Producentów Styropianu jest partnerem cyklu konferencji „Dobra Energia”. Projekt ma za zadanie pokazać potencjał polskich i zagranicznych rozwiązań zakresu wytwarzania i poszanowania energii, w tym budownictwa energooszczędnego, a także korzyści płynące ze zrównoważonego rozwoju opartego o OZE.

Konferencja inaugurująca cykl odbyła się w Poznaniu, 22 marca 2017 r., i zgromadziła 300 uczestników. 7 czerwca to data kolejnego spotkania – w Krakowie. Następnie „Dobra Energia” wędruje do Łodzi (13 września), Gdańska (11 października), Katowic (8 listopada) i Warszawy (6 grudnia).

Debaty „Dobrej Energii” toczą się wokół następujących zagadnień:
– nowoczesne technologie służące energooszczędności,
– rozwiązania technologiczne z zakresu OZE,
– energooszczędne budownictwo,
– efektywność energetyczna budynków, miast, gmin,
– korzyści społeczne i ekonomiczne wynikające z inwestycji w dobrą energię,
– rozwój lokalnych gospodarek wskutek inwestycji w dobrą energię,
– sposoby rozwiązania problemu zanieczyszczenia powietrza,
– rewitalizacja i termomodernizacja w miastach,
– zmiany prawne.

W trakcie wydarzenia omawia się także rolę samorządu w budowaniu świadomości ekologicznej lokalnych społeczności i wskazuje dobre praktyki w tym zakresie oraz możliwości finansowania inwestycji sprzyjających energooszczędności.

Więcej informacji o konferencjach „Dobra Energia” dostępnych jest na stronach dobraenergia.edu.pl, https://www.facebook.com/DobraEnergiaPL/. Organizatorem cyklu jest firma Konferencje Agora.