Aktualności

Sonarol dołącza do Polskiego Stowarzyszenia Producentów Styropianu

Grono zrzeszone w Polskim Stowarzyszeniu Producentów Styropianu (PSPS) powiększyło się w czerwcu br. o kolejną firmę – Sonarol Sp. j. Najda. Reprezentująca branżę wytwórców styropianu dla budownictwa organizacja liczy obecnie 29 członków.

– Styropian to jeden z najlepszych materiałów izolacyjnych, powszechnie stosowany w Polsce od kilkudziesięciu lat. Nasza firma oferuje szeroki asortyment płyt styropianowych, który dostosowany jest do różnorodnych potrzeb inwestorów. Zależy nam na propagowaniu standardów jakości w branży ociepleń zgodnie z rosnącymi oczekiwaniami odbiorców. Z uznaniem spoglądamy na działalność PSPS w tym zakresie, dlatego też postanowiliśmy uczestniczyć w staraniach Stowarzyszenia na rzecz dobrych praktyk zarówno na etapie produkcji styropianu, jak i prawidłowego doboru oraz zastosowania tego wyrobu – powiedział Stanisław Najda, Właściciel firmy Sonarol Sp.j. Najda.

Prezes Zarządu PSPS Kamil Kiejna podkreślił, że przystąpienie każdej nowej firmy jest dla kierowanego przezeń stowarzyszenia powodem do zadowolenia i satysfakcji. – Liczba zrzeszonych producentów wpływa na reprezentatywność PSPS jako organizacji branżowej, dając jej legitymację do działań w interesie branży przed organami administracji publicznej. Poza tym to właśnie poprzez firmy członkowskie mamy możliwość wdrażać i upowszechniać branżowe standardy w interesie konsumentów bezpośrednio na rynku. Aktualne wyzwania i kształt rynku styropianu w Polsce sprawiają, że jedynie świadoma i odpowiedzialna współpraca możliwie wielu jego uczestników jest w stanie zapewnić skuteczność i powszechność dobrowolnych branżowych wzorców. Kolejne akcesy do PSPS potwierdzają, że kierunek, który w tym zakresie obrała nasza organizacja, jest właściwy, a cele, które z determinacją realizuje, mają szansę powodzenia – stwierdził szef PSPS.

Polskie Stowarzyszenie Producentów Styropianu zrzesza następujące firmy: Albaterm, Arbet, Arsanit, Austrotherm, Dom-Styr, Ekobud, Enerpor, Genderka, Izolbet, Izoterm, Knauf Therm, Krasbud, Neotherm, NTB, Paneltech, Piotrowski, Polstyr, Promax, Sonarol, Steinbacher Izoterm, Styr-Bud, Styrmann, Styropak, Styropian Plus, Styropmin, Styropoz, Swisspor, Termex, Tyron.