Aktualności

Konferencja IZOLACJE 2017 – patronat merytoryczny PSPS

Polskie Stowarzyszenie Producentów Styropianu (PSPS) objęło patronatem czwartą edycję Konferencji IZOLACJE 2017. Wydarzenie odbędzie się w dniach 16-17 listopada 2017 r. w Katowicach.

Mottem tegorocznej konferencji, firmowanej przez miesięcznik branżowy „Izolacje”, jest modernizacja starego budownictwa w Polsce. W ocenie organizatorów, w obszarze tym tkwi bardzo duży, ale niewykorzystany potencjał branży budowlanej, a tegoroczna edycja Konferencji IZOLACJE 2017 spróbuje określić faktyczne możliwości tego rynku oraz wyzwania w zakresie projektowania i realizacji. W ciągu dwóch dni trwania Konferencji poruszone zostaną liczne zagadnienia związane z technicznym aspektem modernizacji obiektów budowlanych, część z nich będzie prezentowana po raz pierwszy w Polsce.

Z punktu widzenia PSPS, z termomodernizacją starego budownictwa wiążą się dwa główne wyzwania – bilans ekonomiczny oraz bezpieczeństwo zastosowanego rozwiązania. W ocenie prezesa Stowarzyszenia Kamila Kiejna, ten obszar rynku będzie zatem, podobnie jak w przypadku nowych budynków, również należeć do styropianu. – Poza atrakcyjną ceną wpłyną na to niewątpliwe atuty tego najpopularniejszego w Polsce materiału do izolacji budynków: łatwość montażu, przyjazność dla instalatorów i otoczenia, a wreszcie kluczowe – niższa niż u konkurencji waga i znacznie wyższa odporność mechaniczna – wskazuje szef branżowej organizacji.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie Konferencji IZOLACJE 2017. Zachęcamy do udziału.