Aktualności

PSPS patronem merytorycznym MONTERIADY podczas Międzynarodowych Targów BUDMA 2020

Polskie Stowarzyszenie Producentów Styropianu (PSPS), obok Instytutu Techniki Budowlanej oraz Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy, objęło patronatem merytorycznym tegoroczną MONTERIADĘ, organizowaną po raz piąty przez Związek Polskie Okna i Drzwi. Udział PSPS w tym wydarzeniu ma na celu propagowanie wykonywania ociepleń ścian zewnętrznych w systemie ETICS z wykorzystaniem styropianu.

MONTERIADA to pokazy profesjonalnego montażu wyrobów budowlanych, które od kilku lat towarzyszą Międzynarodowym Targom Budownictwa i Architektury BUDMA. W ramach tegorocznej imprezy odwiedzający targi będą mieli okazję przyjrzeć się budowie ścian domu pasywnego, w tym instalacji systemu ETICS. PSPS skorzystało z zaproszenia organizatora wydarzenia, dostrzegając szansę pokazania „na żywo”, jak prawidłowo, skutecznie i bezpiecznie ocieplać ściany budynków. W ocenie Stowarzyszenia to jeden z najlepszych sposobów edukacji.

BUDMA będzie również okazją do zaprezentowania nowej postaci prowadzonej od trzech lat przez PSPS kampanii edukacyjnej STYROPIAN.men. Styropian w ETICS to bohater prezentujący zalety systemu ociepleń ścian zewnętrznych z zastosowaniem płyt styropianowych, które są dominującym materiałem termoizolacyjnym w tym rozwiązaniu.

– ETICS ze styropianem jest najbardziej popularną metodą ocieplania ścian zewnętrznych  w Europie. Doświadczenia z ponad 60 lat wykorzystywania ETICS w budynkach dowodzą, że systemy ociepleń na styropianie to skuteczna i dedykowana do naszego klimatu i budownictwa technika ocieplania ścian zewnętrznych. Udział PSPS w MONTERIADZIE stwarza możliwość upowszechniania kompletnych systemów o udokumentowanej jakości oraz prawidłowego wykonawstwa. Prace ociepleniowe wykonywane na oczach zwiedzających pozwolą również pokazać, jak przyjaznym i bezpiecznym dla zdrowia materiałem jest styropian – wskazuje Kamil Kiejna, prezes zarządu Polskiego Stowarzyszenia Producentów Styropianu.
Odwiedzających poznańskie Targi BUDMA w dniach 4-6 lutego PSPS zaprasza na wspólne stoisko partnerów MONTERIADY – nr 1 w hali nr 5. W pawilonach targowych będzie można również spotkać wszystkich bohaterów STYROPIAN.men. Nowemu, systemowemu koledze – Styropianowi w ETICS, towarzyszyć będą Styropian Biały, Szary, Twardy i Wodoodporny, znani już gościom BUDMY z poprzednich lat.

Akcję można śledzić na profilu STYROPIAN.men na Facebooku.