Styropoz Sp. z o.o.

POZNAŃSKI PRODUCENT STYROPIANU
Szarych Szeregów 23
60-462
Poznań

Styropoz Sp. z o.o. powstała w kwietniu 2003 wyłącznie z polskiego kapitału, który obecnie wynosi 1 188 000 złotych. Po półrocznych przygotowaniach, w październiku 2003 roku została uruchomiona produkcja i powstał pierwszy blok styropianu.

Od tego czasu wielkość produkcji stale wzrasta. Pomimo dużej konkurencji na rynku Styropoz, dzięki wysokiej jakości swoich produktów oraz znakomitej lokalizacji szybko zdobywa zaufanie i przychylność klientów. Głównymi odbiorcami są hurtownie materiałów budowlanych zlokalizowane przede wszystkim w Poznaniu i okolicach.Pomimo bardzo silnej pozycji na rynku spółka cały czas się rozwija wyznaczając coraz wyższy poziom jakości produktów i standardów obsługi Klienta. Dzięki wykorzystaniu środków z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego dokonano wielu modernizacji przedsiębiorstwa za co ARR przyznała spółce wyróżnienie.

Wprowadzony, także dzięki środkom unijnym, system zapewnienia jakości ISO 9001:2008, daje pewność wysokiej jakości funkcjonowania spółki i zadowolenia klientów. Przy tak dużej wielkości produkcji, stworzono dział kontroli jakości. W specjalnym laboratorium dokonywana jest stała analiza płyt styropianowych, dzięki czemu spółka ma pewność, że na rynek trafia produkt o najwyższych parametrach. Spółka tym samym ma prawo do nadawania swoim wyrobom znaku CE.

Wysoka sprzedaż, znakomita jakość produktów i bardzo nowoczesny park maszynowy zaowocował dobrymi wynikami finansowymi spółki. Zostało to zauważone i docenione przez dziennik Puls Biznesu oraz Coface Poland SA, który nadał nam prestiżowy tytuł laureata rankingu Gazele Biznesu (31 miejsce w Wielkopolsce w 2007 roku i 30 pozycja rok później). Wyrazem natomiast właściwych zachowań w działalności gospodarczej jest uzyskany w czerwcu 2009r. certyfikat „Przejrzysta Firma”.

Styropoz jest członkiem Grupy Polski Styropian, bierze również aktywny udział w pracach samorządów branżowych – jest członkiem Wielkopolskiej Izby Budowlanej w Poznaniu oraz Polskiego Stowarzyszenia Producentów Styropianu.

Dzięki ustawicznemu rozwojowi i modernizacji technologii oraz rozszerzaniu rynków zbytu, potrafimy sprostać najbardziej wymagającym Klientom. Celem poprawy elastyczności na rynku dysponujemy własnym transportem styropianu, utrzymujemy odpowiedni poziom zapasów do bieżącej produkcji oraz posiadamy duży magazyn wyrobów gotowych.