Aktualności

Styropian w ETICS – warsztaty skutecznego i bezpiecznego ocieplania na Targach BUDMA 2020

Energooszczędne ocieplenie z szarych płyt styropianowych w systemie ETICS było jednym z rozwiązań prezentowanych podczas Monteriady towarzyszącej tegorocznym Targom BUDMA w Poznaniu. 25 tysięcy gości Monteriady mogło na własne oczy zobaczyć, jak przyjaznym, bezpiecznym dla zdrowia i wygodnym w stosowaniu materiałem jest styropian. Warsztaty były elementem kampanii edukacyjnej STYROPIAN.men realizowanej przez Polskie Stowarzyszenie Producentów Styropianu (PSPS). Projekt miał na celu uświadomienie konsumentom znaczenia systemowego ocieplania ścian oraz prawidłowego wykonawstwa, jak też roli szarego styropianu w budownictwie energooszczędnym.

– Wykorzystanie właśnie płyt styropianowych podczas tak popularnego i widowiskowego wydarzenia, jakim jest Monteriada, pozwoliło oczywiście zaakcentować pozycję styropianu na polskim rynku ociepleń oraz podkreślić rolę szarych płyt w energooszczędnym budownictwie przyszłości, ale nie to było najważniejszym celem PSPS – powiedział prezes zarządu stowarzyszenia Kamil Kiejna. – Motywem przewodnim naszej akcji była edukacja: upowszechnianie stosowania kompletnych systemów ociepleń ETICS na styropianie oraz podkreślenie znaczenia profesjonalnego wykonawstwa. Warto pamiętać, że od tego zależy gwarancja oraz trwałość i bezpieczeństwo ocieplenia – zaznaczył szef PSPS.

Targi BUDMA 2020 były również okazją do zaprezentowania Styropianu w ETICS, kolejnej postaci kampanii edukacyjnej PSPS STYROPIAN.men. – Nowy bohater naszej kampanii pozwala w przystępny sposób edukować inwestorów i wykonawców, że zestaw kompletnych i przebadanych składników ocieplenia jednego producenta to całość, a jego stosowanie, w odróżnieniu od przypadkowo dobranych elementów, przynosi długoterminowe korzyści – wskazał prezes Kiejna.

Ocieplenie w systemie ETICS na styropianie to dominujące rozwiązanie w większości krajów Europy. W Polsce wykonuje się tą metodą około 85% ociepleń. Z uwagi na rosnące wymagania dotyczące energooszczędności budynków coraz bardziej popularne stają się systemy z zastosowaniem nowoczesnych szarych odmian styropianu, które – przy podobnej grubości płyt – izolują o ok. 30% skuteczniej niż standardowy biały styropian.

Relację z udziału PSPS w Monteriadzie i targach BUDMA 2020 można obejrzeć w mediach społecznościowych:
FacebookYouTube.